David Smejkal z A-Consult plus o insolvenci OKD a ocenění podniku (video)

15.08.2019

Na květnové konferenci Insolvence 2019 vystoupil také David Smejkal ze společnosti A-Consult plus. Zdůraznil mimo jiné velikost insolvence OKD a fakt, že ohroženo bylo přes 30 tisíc pracovních míst.

Zajímá vás, jak probíhalo oceňování podniku, který podle slov přednášejícího prošel „insolvenčním peklem“? V jaké časové lhůtě bylo třeba vypracovat znalecký posudek, který má téměř 5000 stran textu? A jakým problémům museli znalci v průběhu řízení čelit? Například takovým otázkám, zda lze takový podnik vůbec "zastavit" - například kvůli případným únikům plynu, sanaci a rekultivaci, odpovědnosti vůči bezpečnostním a dalším předpisům...

S případovou studií na téma "Insolvenční řízení společnosti OKD" včetně krátkého videa o tom, jak to funguje „dole v dole“ vystoupil na letošní konferenci David Smejkal.

Video z jeho vystoupení je k dispozici ZDE a případně zde: https://lnkd.in/gBJazcE

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.