Konference Insolvence 2019 se blíží

12.04.2019

Konference Insolvence 2019 ponese název Preventivní a včasné restrukturalizace

Již 23. května letošního roku se uskuteční další z mezinárodních vědeckých konferencí Insolvence, které tradičně pořádá Vysoká škola ekonomická v Praze. Konference Insolvence 2019 nese název "Preventivní a včasné restrukturalizace" (Cesta ke zvýšení výkonnosti a konkurenceschopnosti ekonomiky ČR v globalizovaného prostředí).

Program konference ve formátu PDF je ke stažení ZDE.

Mezi přednášejícími budou například vedoucí vědeckého týmu Výzkum insolvence profesor Luboš Smrčka, dále také docent Tomáš Richter a řada předních českých odborníků na danou problematiku jak z akademického světa, tak i z praxe. V rámci konference se uskuteční také panelová diskuse "Preventive restructuring frameworks - New Horizont?" či předání ceny za nejlepší studentskou práci v oblasti Turnaround management, kterou Vysoká škola ekonomická v Praze pro své studenty vyhlašuje společně s Centrem restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE.

Konference se uskuteční od 9:00 do zhruba 17:15 v přednáškovém sále RB 101 (nám. W. Churchilla 4, Praha 3).

Záštitu nad konferencí převzala rektorka VŠE v Praze prof. Ing. Hana Machková, CSc.

Registrovat se je možné ZDE.

Konference se koná v rámci projektu TAČR TL 0200467 „Vývoj preventivních předinsolvenčních a insolvenčních restrukturalizací podnikù ve finančních obtížích, možnosti zvýšení využívání a úspěšnosti těchto postupù pomocí stanovení systému včasného varování a stanovení postupù pro preventivní restrukturalizace.

 

 

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.