Vystoupení Václava Žaluda ze společnosti Dentos na konferenci Insolvence 2019 (video)

19.08.2019

Největší diskusi na květnové konferenci Insolvence 2019 vyvolal zřejmě příspěvek mgr. Václava Žaluda ze společnosti Dentos Europe CS. Ten se týkal právních aspektů procesu oceňování majetkové podstaty.

Znalecký posudek je jedním z nejpodstatnějších okamžiků procesu reorganizace, přitom se mu věnuje relativně malá pozornost v odborné literatuře. Jde přitom o oblast, která má velmi důležité propojení mezi právními a ekonomickými aspekty věci.

Od znaleckého posudku očekává insolvenční systém, především soud, řadu informací, které jsou velmi podstatné k tomu, zda může proběhnout reorganizace. Přednáška se zabývá hodnotou ši rozsahem zajištění a standardy ocenění.

Pokud Vás tedy zajímají právní aspekty oceňování majetkové podstaty, otázka v čem se může projevit nekonzistence znaleckých posudků a obecně tato problematika, pak si nenechte ujít zajímavý příspěvek, se kterým na konferenci Insolvence 2019 vystoupil Václav Žalud. Video z vystoupení je k dispozici ZDE a případně zde: https://lnkd.in/geAdGG5

 

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.