71. schůze Poslanecké sněmovny nebyla usnášeníschopná - jednání o insolvenčním zákonu se odsouvá

20.11.2020

I když část poslanců dosáhla svolání mimořádné 71. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu, která měl propustit novelu insolvenčního zákona prvním čtením (Sněmovní tisk 1073), jednání bylo dnes odpoledne po chvíli přerušeno.

Ačkoliv byli totiž poslanci ANO a ODS přítomni v sále, nepřihlásili se do svých zařízení a ta je registrovala jako nepřítomné. Schůze tak nebyla usnášeníschopná a byla proto zhruba v půl třetí odpoledne v pátek přerušena. Zda se uskuteční její pokračování v mimořádném čase nebo zda bude předloha zařazena na program 72. schůze Poslanecké sněmovny, která začína 1. prosince, zatím není jasné.

K přerušení jednání došlo následující den po více než osmnáctihodinovém jednání sněmovny, které bylo uzavřeno až ve dvě hodiny v pátek ráno po odhlasování daňového balíčku 2021.

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.